Innovaatilised 3D lahendused – Vertz 3D

358503472_636531391872233_4038119459041275768_n

Ford Taunus põhja 3D skaneering

3D skaneering teostati 0,025mm täpsusega. 0.5 resolutsiooniga. Kliendi eesmärk oli saada täpsed kinnituskohtade asukohad  ja asetus, et selle alusel SOLID programmis projekteerida. 

3D skaneering

3D skaneeringu tulemusel on võimalik saada 3D triangulated mesh mudel või 3D punktipilv. Arhitektuurilise 3D skanneriga nagu näiteks Faro focus või Leica RTC 360 sellist tööd EI teostata. Punkitipilve kokkupanekul läheb palju täpsust kaduma. Selliseid töid teostatakse üldiselt käsiskänneriga. Meeles tuleb ka pidada, et odavad 3D käsiskännerid ei ole täpsed ja iphone sarnase TOF seadmega selliseid töid ei teostata. Sellistel seadmetel on mesh data ebatäpne ja ebakvaliteetne. Tootmises on aga täpsus oluline. Materjal maksab. Lastes CNC freesida metallist välja tükid mis hiljem selgub EI SOBI on kaodatud raha nii matejalis kui CNC freesimise maksumuses. Vertz 3D kasutab täpset 3D skännerit täpsusega 0,025mm

3D skaneerimise protsess

3D skaneerimiseks peab olema tagatud ligipääs objektile. Samuti peab olema tagatud pikendusjuhe voolu võtmiseks nii arvutile kui 3D skännerile.

Markerid

3D skaneerimiseks peab olema skaneeritav pind puhas, et annaks paigaldada kleebitavaid markereid mida 3D skänner vajab skaneerimisel

3D skaneerimine 0,025mm täpsusega

3D skaneerimise tulemusel saadakse info mis on täpne ja võimaldab korduvate mõõtude võtmist eraldi kokkuleppe ja hinna alusel saab laadida ka 3D data Vertz 3D weebilahendusse kus võimalik ka mõõte võtta. See omakorda aga välistab kliendil vajaduse ise 3D programmi litsentsi osta. Kõik aga sõltub mida soovitakse 3D sskaneerimise teel saadud infoga edasi teha.

3D skaneerimise eesmärgid

3D skaneerimise üks põhilisi eesmärke on olemasoleva objekti digitaliseerimine, mis omakorda lihtsustab mõõtude võtmist ja projekteerimist. 3D skaneeringu tulemusel saadud andmete alusel on võimalik 3D modeleerida uued elemendid SOLID programmis. SOLID faili saab omakorda kasutada taastootmiseks.

CNC freesimine

CNC freespink on arvuti teel juhitav freespink, sarnane tavapärasele ülafreesile, kuid täielikult arvuti teel juhitud. CNC-freespingid on konstrueeritud paljude komponentide masstootmiseks erinevatest materjalidest ja plastistFreespingi põhifunktsioon hõlmab töödeldava detaili mehaanilist lõikamist soovitud kujuga. 

Vertz3D / Alates Lihtsatest 3D Lahendustest, Kuni Keerukate Arendusprojektideni.

Tanel Vaik
CEO Of Vertz 3D