Innovaatilised 3D lahendused – Vertz 3D

Lumeraudade 3D Skaneerimine (2022)

Veduri Lumeraudade 3D Skaneerimine.

Kliendi soov oli saada täpne 3D skaneering olemas olevatest rongi lumeraudadest. 
Peale markerite paigaldamist järgnes 3D skaneerimine, töötlus ja kvaliteedikontroll. Lõpptulemusel anti kliendile üle lumeraudade 3D mudel (triangulated mesh) STL formaadis. Saadud 3D mudelist luuakse omakorda SOLID 3D mudel mida saab kasutada töö järgmistes ettapides. Ilma 3D skaneerimiseta on väga ajakulukas ja keerukas luua uus ja täpne 3D SOLID mudel olemas olevast objektist.
Skaneerimise tulemusel saadud 3D Triangulated mesh mudel on aga vajalik ilma milleta on aga täpse solid mudeli loomine olemas olevast objektist pea võimatu.

Erinevus 3D Soldi ja 3D triangulated mudeli vahel on see, et tootmises (CNC) ei saa kasutada 3D triangulated mesh mudelit, vaid vaja on 3D Solid mudelit. 
Täpse 3D SoliD mudeli loomiseks on aga vajalik 3D skaneering mille alusel on võimalik luua täpne 3D Solid mudel
Silmas tuleb pidada, et 3D maailmas ei eksisteeri veel sellist skännerit, mis oleks võimeline looma automaatsel 3D Solid mudelit.
Vertz 3D kasutuses oleva skanneriga on võimalus skaneerida kuni 0,020mm täpsusega ja samuti musti ja peegeldavaid pindasid tulemuseks on täpne ja kvaliteetne 3D triangulated mudel mis on abiks tootearenduses ja pöördprojekteerimisel.